Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN ATÖLYE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde yürütülen Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi kapsamında gerçekleştirilen atölye çalışmaları normalleşme süreci ile birlikte devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları hazırlıyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Normalleşme süreci ile Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda düzenlenen atölye çalışmaları arasında; Masal, Sinema Gecesi, Oyun Gecesi, Oyunlarla Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilir Şehirler atölyeleri yer alıyor. Devam eden atölyeler için kayıtlar da sürüyor.

Kontenjanların sınırlı olduğu atölyeler ve yapılan atölye çalışmalar hakkında bilgi almak isteyenler, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3085 numaralı telefondan ulaşabiliyor.