Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

SEYHAN’DAN YANGIN BÖLGELERİNE DAYANIŞMA KAMPANYASI

Seyhan Belediyesi’nin Adana’nın Aladağ, Kozan, İmamoğlu ilçelerinde yaşanan ve yerleşim alanlarını etkileyen orman yangınlarından etkilenen yurttaşlar için başlattığı “Dayanışma Ağı” kampanyasına Adanalılar ilgi gösterdi. 

Seyhan Belediyesi, yangından etkilenen yurttaşlar için güvenli bölgelerde yaşam alanı çadırları kurup su, gıda, hijyen ürünleri, kıyafet, çocuk ve bebekler için mama, bez gibi acil ihtiyaçlarını giderilmesi için seferber oldu. Belediye’nin yangınların söndürülmesinin ardından başlattığı “Dayanışma Ağı” kampanyası Adanalılardan ilgi gördü.

YENİDEN İNŞA, BAKIM, ONARIM VE TADİLAT İHTİYACI OLAN HANELER BELİRLENDİ

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yangın nedeniyle evlerini yanan, yıkılan, hasar gören yurttaşların ihtiyaçlarını belirlemek üzere yaptığı çalışmalar ve yetkililerle gerçekleştirdiği görüşmeler sonucunda 24’ü yıkılmış, 66’sı ağır hasarlı, 51’i az hasarlı toplam 141 hanenin yeniden inşa, bakım, onarım ve tadilat gibi ihtiyaçlarının bulunduğunu belirledi.

BAĞIŞLAR ‘DAYANIŞMA AĞI’YLA TOPLANIYOR

Barınma sorununun yanı sıra yangında evleri hasar gören yurttaşların mobilya, mutfak araç gereçleri, yatak, baza, boya, battaniye, tüp, gıda kolisi ve hijyen malzemelerine de ihtiyacı bulunduğu saptanırken, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olarak kurulan ‘Dayanışma Ağı’ aracılığıyla yardımsever yurttaşların bağışları kabul edilmeye başlandı.

“ACILARI DAYANIŞMAYLA AŞACAĞIZ”

Belediye Başkanı Akif Kemal Akay şu açıklamayı yaptı:

“Yangınlarda nice canlarımızı yitirdik. Büyük acılar yaşadık ancak biz büyük bir milletiz. Bu zor günleri de yine birlikte, el birliğiyle dayanışmayla aşacağız. Seyhan Belediyesi olarak yangının yaşandığı bölgelere elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Adanalı hemşehrilerimiz de Dayanışma Ağı’na yaptıkları bağışlarla bu sürece önemli katkılar sunuyor. Duyarlılığından dolayı hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.”