Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

ÖDÜLLÜ KARİKATÜRLER KARABURUN’DA SERGİLENİYOR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 62 ülkeden 549 çizerin katılımıyla düzenlediği “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” temalı yarışmada bin 672 eser arasında sergilenmeye değer görülen 52 karikatür bir hafta boyunca Karaburun’da sergilenecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen eserler için Karaburun ilçe merkezindeki Nergis Kafe’de sergi açıldı. Açılış töreninde 3 K Mimas’t Kadın Oyuncuları tiyatro oyunu sahnelerken, serginin bir hafta boyunca yurttaşlara açık olacağı açıklandı. 

Karaburun Belediye Başkan Yardımcısı Alaattin Aşut, serginin ana temasının önemine dikkat çekerek, “Her yaş grubuna yönelik çalışmalar yürütsek de Karaburun Belediyesi’nin hizmet odağında her zaman kadınlar geliyor” dedi.

Türkiye’de kadınların giderek artan bir şiddete maruz kaldığını söyleyen Aşut şunları söyledi:

“Karaburun’da bir kadın belediye başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’deki bu kötü gidişi tersine çevirecek çalışmalar yapıyoruz. Nergis Kafe ve belediyeye ait tesislerde, Karaburun Keçi Peyniri Mandırası’nda, Zeytinyağı Fabrikası’nda, toplu taşımada, Karaburun Örnek Bahçe’de, köylerimizde üretici pazarları ve gece pazarlarında, fuarlarda kadınlarımızı istihdam ediyoruz. Bu yönümüzle özgün bir örnek oluşturduğumuza inanıyoruz. Bu anlamlı serginin Karaburun’da sergilenmesini sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e ve büyükşehir yetkililerimize de teşekkür ediyoruz.”