Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

NİLÜFER BELEDİYESİNDEN SEL VE YANGIN BÖLGELERİNE DESTEK

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kent Konseyi, yangın ve sel felaketi mağdurları için yardım kampanyaları başlattı.

Yangın ve sel felaketi yaşanan bölgelerden gelen ihtiyaç listesini kamuoyuyla paylaşan Nilüfer Kent Konseyi, konserve, yanık merhemi, yanmaz çorap, yanmaz ayakkabı, yanmaz eldiven, yanmaz kıyafet, çadır, uyku tulumu, mat, el feneri, kafa lambası, pil, jeneratör, yangın hortumu, yangın tüpü, N95 maske, ağaç kesme motoru, mobil mutfak-tuvalet, banyo ve tuvaletli konteyner, halı, yatak, yorgan, yastık ve hidroskoplu yangın söndürme aracı gibi ihtiyaç malzemelerini temin etmek üzere harekete geçti.

Vatandaşların desteğiyle Nilüfer Kent Konseyi’nde toplanacak ihtiyaç malzemeleri, her akşam yola çıkacak kamyonlarla yangın bölgesine ulaştırılacak.

Nilüfer Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden bir ekiple bölgeye 1 ton mama ve hayvanlar için tıbbi malzeme gönderdi. Hazırlanan malzemeler, Nilüfer Belediyesi görevlileri tarafından Manavgat’ta belediyenin kurduğu kriz masasına teslim edildi.

MANAVGAT’A GİYSİ DESTEĞİ

Nilüfer’in 29 Ekim, Altınşehir, Gölyazı, Çalı, Tahtalı, Yaylacık, Alaaddinbey, Kayapa, Hasanağa, Fadıllı, Badırga, Akçalar, Demirci, Üçevler ve Ürünlü mahallesindeki kadınlar da Manavgat’ta yangın bölgesinde evlerini, eşyalarını kaybedenler için giysi kampanyası düzenledi.

Nilüfer Kent Konseyi Mahalle Komitelerinin de destek verdiği yardım kampanyasında özellikle yangın bölgesindeki köylüler için kadınların giydiği şalvar, yemeni, çorap gibi giysiler toplandı.

VAN’A GIDA DESTEĞİ

Nilüfer Belediyesi, Van’ın Başkale ilçesinde yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşların da yardımına koştu. Nilüfer Belediyesi, Başkale’ye gıda paketleri yolladı. NİLKOOP’a üye  üreticilerin bağışladığı gıdalardan oluşturulan 250 adet sağlıklı gıda paketi, Van’ın Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahalle Muhtarlığı’na teslim edilmek üzere bölgeye gönderildi.