Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

KONAK’TA SOSYAL DESTEK MERKEZİ HİZMETE HAZIR

İzmir Konak Belediyesi ve Türk Kızılayı Konak Şubesi iş birliğiyle hayata geçirilen Sosyal Destek Merkezi ile dar gelirli yurttaşlar gıda ve giysiye ücretsiz ulaşabilecek. 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı ile birlikte belediyenin sosyal yardım işleri müdürlüğüne bağlı Eşrefpaşa’daki binasında faaliyete başlayacak Sosyal Destek Merkezi’nde inceleme yaptı.

Gıda ve giysi marketten oluşan Konak Belediyesi Sosyal Destek Merkezi’nin tüm hazırlıklarının tamamlandığına ve hizmete hazır olduğuna dikkat çeken başkan Batur, şunları söyledi:

“İhtiyacı olan vatandaşlarımız, içinde belli bir alışveriş puanı bulunan, sadece burada geçerli olan Halk Kart şeklinde kartları ile buraya gelecek. Aylık gıda ve giysi ihtiyaçlarını ücretsiz olarak temin edecekler. Bizim yaptığımız çalışmanın amacı özellikle bu bölge başta olmak üzere ilçemizdeki dar gelirli vatandaşlarımızın gıda ve giysiye erişim konusundaki sıkıntılarını aşmak. Bu konuda Kızılay Konak Şubesi ile ortak çalışıyoruz.”

PARA DEĞİL İYİLİK GEÇECEK

Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Ömür Şanlı da projenin hayata geçirilmesindeki iş birliği süreci için Başkan Batur’a teşekkür etti. Sosyal Destek Merkezi’nde para değil iyiliğin geçerli olduğunu belirten Şanlı, “İnsanlar sıkıntılı dönemlerinde birbirilerine destek olurlar. Biz de dar gelirli vatandaşlarımıza Konak Belediyesi ile beraber destek olalım dedik. Bu amaçla Sosyal Marketimizi oluşturduk. Burada para geçmeyecek, hayırseverlerin iyiliği geçecek. Burada dar gelirli vatandaşlarımıza güzel bir hizmet vermeyi umuyoruz” diye konuştu.

KOLAY VE ÜCRETSİZ 

Konak Belediyesi ve Türk Kızılayı Konak Şubesi ortaklığında hayata geçirilen proje ile Konak’ta yaşayan dar gelirli vatandaşlar gıda ve giysiye ücretsiz olarak ulaşabilecek. Vatandaşlar, aylık olarak yüklenecek alışveriş kartları ile Sosyal Destek Merkezi’ndeki “Gıda Market ve Giysi Market”e gelerek, ihtiyaçları olan gıda ve giysileri alabilecek. Maddi karşılığı bulunmayan kartlar sadece Konak Belediyesi Sosyal Destek Merkezi’nde geçerli olacak.