Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

KARTAL BELEDİYE BAŞKANI YÜKSEL, VAN’DAKİ SEL MAĞDURLARINI ZİYARET ETTİ

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, geçen hafta Van’ın Başkale ilçesinde meydana gelen sel felaketinden etkilenen mahalleleri ziyaret etti. Yüksel, “Bu zor günleri dayanışma içerisinde ve yaralarımızı hep birlikte sararak atlatacağız” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu ve İBB heyeti ile beraber sel felaketini yaşayan, Esenyamaç ve Gedikbaşı mahallesi sakinlerini ziyaret ederek mağdur olan ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyarette CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun selam ve geçmiş olsun dileklerini ileten Yüksel, şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemiz son günlerde doğal felaketler karşısında ciddi sınavlar veriyor. Manavgat’ta başlayan ve ülkemizin birçok il, ilçe ve köyünde halen etkili olan orman yangınlarının üstüne, geçen hafta siz Vanlı kardeşlerimizin, sel felaketi ile karşı karşıya kalması millet olarak hepimizi derinden yaraladı. Bugünleri dayanışma içerisinde, yaralarımızı hep birlikte sararak atlatacağız. Sizleri asla yalnız bırakmayacağız.”