Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

KADIKÖY YANGIN BÖLGELERİNE ÜÇÜNCÜ EKİBİNİ UĞURLADI

Kadıköy Belediyesi’nin olası afetlere karşı her zaman hazırlıklı olan arama kurtarma takımı BAK Kadıköy, yangın noktalarında çalışan ekibine takviye yaptı. Dün gece yola çıkan 9 kişilik BAK personeli, Marmaris’in Kızkumu ilçesinde bulunan ekiple sabah saatlerinde buluşup, bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdikten sonra yangın noktalarına gruplar halinde dağılarak, çalışmalara katıldı.

Kadıköy Belediyesi, dün gece üçüncü ekibini yangından en çok etkilenen ilçelerden biri olan Marmaris’e uğurladı. Belediye’nin afet müdahalede eğitimli ve uzman personelinden oluşan arama kurtarma takımı BAK Kadıköy, aralarında 2 sağlık çalışanı üyesinin de bulunduğu 9 kişi ve bir ambulansla Marmaris’in Kızkumu ilçesine ulaştı. 

Kadıköy Belediyesi, 28 Temmuz’da Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan yangınla mücadeleye destek için 43 kişiden oluşan ilk ekibini, yangın söndürme ve soğutma ekipmanlarıyla birlikte afet noktasına göndermişti. Yangınların Muğla’nın ilçelerinde de başlaması üzerine, ekipten bir grup, Muğla’ya geçmiş ve oradaki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına katılmıştı. Spor Müdürlüğü’nün gönüllü ekipleri de destek vermek için afet noktalarına intikal etmişti.