Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

İZMİR’DE MİNİBÜSÇÜ EYLEMİ: OTOBÜS GARAJININ ÖNÜNÜ KAPATARAK ARAÇLARIN ÇIKIŞINI ENGELLEDİLER

İzmir’in Torbalı ilçesinde güzergah anlaşmazlığı nedeniyle çalışma izinleri mahkeme kararıyla iptal edilen minibüsçüler, belediyenin otobüs garajının önünü kapatarak araçların çıkışını engelledi. İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, otobüs duraklarında bekleyen binlerce yurttaşın mağdur olduğu belirtildi.

İzmir Torbalı’da Çaybaşı-Devlet Hastanesi ve Kipa-Çarşı güzargahlarında çalışan minibüslerin bağlı olduğu kooperatifler arasında çıkan anlaşmazlık, farklı bir boyuta ulaştı. Yargıya taşınan anlaşmazlık sonrası mahkeme kararıyla çalışma izinleri iptal edilen minibüsçüler, bugün sabah saatlerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğünün Torbalı’daki Çaybaşı garajının önünü kapatarak otobüslerin çıkışını engelledi. Otobüsler garajdan çıkamayınca binlerce yurttaş yolda kaldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Torbalı’da, birbirleri ile yaşadıkları anlaşmazlıklar sonucu çalışma izinleri mahkeme kararıyla iptal edilen minibüs kooperatiflerinin üyeleri, bu sabah ESHOT Otobüs Garajı’nın önünü kapatarak araçların çıkışını engellemiştir. Emniyet güçlerimiz, sorunun çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir. Hizmetin aksamasına ve binlerce vatandaşımızın mağdur olmasına neden olan bu durumu kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

İlginizi çekebilir

BUCA ATATÜRK’Ü ANDI

BUCA ATATÜRK’Ü ANDI