Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

EDREMİT BELEDİYE PERSONELİNE PROMOSYON DESTEĞİ

Edremit Belediyesi’nde görev yapan memur ve kadrolu işçilerin maaş promosyon ihalesi sonuçlandı. İhaleyi kazanan banka tarafından çalışanların hesaplarına kişi başı 5 bin 225 TL promosyon ücreti yatırılacak.

Edremit Belediyesi, bankalarla çalışanların maaş anlaşmasının yenilenmesi için üç yıllık promosyon ihalesi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay yapılan ihale için ilçede şubesi bulunan bankalara çağrı yapıldı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatı ile ihale komisyonunda memur ve işçi sendikası yetkilileri de yer aldı. 2021-2024 yıllarını kapsayacak yeni maaş ödemeleri için yapılan ihalede banka temsilcileri önce kapalı zarf ile tekliflerini sundu. Ardından açık arttırma usulüne göre teklifler alındı.

Belediye personeline ekonomik olarak destek sağlamayı hedefleyen ihale de 5 bin 225 lira ile en yüksek teklifi veren Halk Bankası Edremit Şubesi promosyon ihalesini kazandı.

İhalenin sonuçlanmasından sonra Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan ile Halk Bankası Bölge Koordinatörü Erdoğan Başıhoş, Halk Bankası Edremit Şube Müdürü Abbas Sabri Çolak arasında protokol imzalandı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, şu açıklamayı yaptı:

“Personelimizin ekonomik olarak desteklenmesi için açtığımız promosyon ihalesinde Balıkesir ilinde ki en yüksek promosyon miktarına ulaştık. Üç yıl önce 2 bin lira olan maaş promosyonu bu yıl iki katından daha yükseğe çıktı. Bu yıl yaptığımız ihalelerde şirket personelimiz 4 bin 50 lira, memur ve kadrolu işçilerimiz içinde 5 bin 225 lira ile önümüzde ki üç yıl için promosyon almaya hak kazandılar. Tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olsun, güle güle harcasınlar. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ederim.”