Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ, OLASI ORMAN YANGINLARINA KARŞI ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

Döşemealtı Belediyesi Nar Masa Saha Ekibi, olası orman yangınlarını önlemek amacıyla ilçedeki Düzlerçamı ormanlık alanında gönüllü vatandaşlar ile birlikte çevre temizliği yaptı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, olası yangınlara karşı ilçede alınan önlemlerle ilgili bir açıklama yaptı. Genç’in açıklaması şöyle:

“Belediye ekiplerimiz yangından zarar gören bölgelerde söndürme ve yardım çalışmalarını hızlı bir şekilde yürütürken Nar Masa Saha ekibimiz, gönüllü yurttaşlarımız ile birlikte Belediyemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamasına rağmen Düzlerçamı ormanlık alanlarda yangına sebep olabilecek çöpleri topladı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de Döşemealtı’mızın güzel doğasını koruyabilmek için ilçemizde her gün farklı bir mahallemizde yoğun bir şekilde çevre temizliği yapmakta. Ayrıca Park Bahçeler Müdürlüğü personelimiz ise park ve yeşil alanlarda günü birlik temizlik ve bakım çalışmasını aralıksız gerçekleştiriyor. El ve gönül birliğiyle yapılan bu çalışmalar, diğer kurumlara örnek olacak.”