Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

DEPREM SİMÜLASYON TIRI YENİMAHALLE’DE

Yenimahalle Belediyesi, vatandaşlara deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri anlatmak amacıyla AFAD’ın Deprem Simülasyon TIR’ını belediyenin önüne getirdi.

TIR’da yapay deprem hissi yaşatılırken vatandaşlara deprem sırasında neler yapmaları gerektiği, deprem anı ve sonrasında doğru davranış şekillerinin neler olduğu uzmanlar tarafından anlatıldı. AFAD uzmanları ve deprem TIR’ı, 2 gün boyunca belediye önünde durarak hem vatandaşı hem de belediye personelini depreme karşı bilinçlendirecek.

“MAALESEF DEPREM TÜRKİYE’NİN GERÇEĞİ”

Deprem simülasyon TIR’ını gezerek incelemelerde bulunan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Türkiye konum olarak deprem bölgesi olan ülkeler arasında yer almakta. Maalesef deprem Türkiye’nin gerçeği. Bunun için deprem esnasında ve sonrasında neler yapılması gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor. Bugün de Yenimahalle’de AFAD uzmanları, vatandaşlarımıza simülasyon TIR’ında deprem anını yaşatarak, nasıl önlem almaları gerektiği konusunda bilgilendiriyor. Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor” dedi.