Ana Sayfa Gündem 5 Ağustos 2021

CHP’Lİ TEZCAN, YANGIN ALANLARINI İNCELEDİ: “AK PARTİ ŞIMARIKLIĞININ TABLOSU”

Aydın’da yangın bölgelerini inceleyen CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Vatandaş bir tane uçağa hasret. Helikopteri olmayan, kiralayan bir Türkiye. Öbür taraftan VIP makam uçaklarıyla, 13 makam uçağı ile gezen bir cumhurbaşkanı. AK Parti şımarıklığının tablosudur. Yazık” dedi.

CHP Aydın milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız; Aydın’da yangın bölgelerini ziyaret etti. Milletvekilleri; Karacasu Alemler ve Bozdoğan Kızılcaköy’de inceleme yaptı. Tezcan, şunları söyledi:

“Dehşet verici bir görüntü. Vicdanlar kanıyor. Ciğerlerimiz yanıyor. Şu yaşanana bakın. Bir tarafta yangın söndürme filosu olmayan bir Türkiye. Vatandaş bir tane uçağa hasret. Helikopteri olmayan, kiralayan bir Türkiye. Öbür taraftan VIP makam uçaklarıyla, 13 makam uçağı ile gezen bir cumhurbaşkanı. Ak Parti şımarıklığının tablosudur. Makam araçları ve uçaklarıyla yaşadığımız tablo, ‘itibardan tasarruf edilmez’ diyenlerin; milletin ciğerlerini yakan, ormanı katleden anlayışının sonucu gözümüzün önünde. Yazık.”