Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

AYDIN’IN ESKİ DOĞANBEY KÖYÜ’NDEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ

Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri Söke’nin Eski Doğanbey köyü civarındaki yangını büyümeden söndürdü.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, kentin ormanlık ve tarihi alanlarını koruma altına almak için ekip sayısını arttırdı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla itfaiye ekipleri başta olmak üzere, büyükşehirin tüm birimleri 24 saat esasına göre çalışarak denetimlerini sıklaştırdı.

Ekiplerin önlem gücü olarak kullanılması, Söke’nin Eski Doğanbey köyü ve milli park alanı yakınında büyüyebilecek bir yangını önledi. Hazır bekleyen ekipler ilk dumanın yükselmesiyle birlikte kuru otların hakim olduğu alana hızlı bir müdahale yaparak, yangının kısa sürede yayılmasına engel oldu.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU: “İLK MÜDAHALE ÖNEMLİ”

Orman yangınları mücadele için büyükşehirin tüm birimlerini teyakkuza geçirdiklerini belirten Başkan Çerçioğlu, şu açıklamayı yaptı:

“Bir canın, bir ağacın ve orman içinde yaşayan canlıların zarar görmesine tahammülümüz yok. Herkes yüksek hassasiyet göstermeli ve bu süreci bir an önce aşmalıyız. Büyükşehir olarak tüm birimlerimiz her an hazır şekilde bekliyor. İlk müdahale çok önemli. Eski Doğanbey civarındaki yangına ilk müdahale yapılarak büyümeden söndürüldü. Ekiplerimizi tebrik ediyorum.”