Ana Sayfa Yurt 5 Ağustos 2021

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN YANGIN BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yangın mağdurlarının ihtiyaç duyduğu malzemeleri belirlemek amacıyla Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa mahallelerinde mobil hizmet çadırları kurdu. Büyükşehir Belediyesi, Eynif Ovası’ndaki yılkı atlarıyla da ilgilendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin, Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa’daki yangın söndürme, yol açma, hasar tespit, yıkım, hafriyat, tahliye, veterinerlik, tıbbi destek, yardım dağıtımı, altyapı onarım, psikososyal destek çalışmaları sürüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi, bin 12 araç, 2 bin 495 görevli personel ile çalışmalarına devam ederken diğer illerden gelen 401 araç ve 624 personel de çalışmalara destek veriyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, alevlerin yılkı atlarının doğal ortamı olan Eynif Ovası’na ulaşmasının ardından harekete geçti. Bölgeye giden Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü’ne bağlı veteriner ve personel, inceleme yaptı. Yüksek yangın riski altında bulunan ve yaklaşık bin 500’e yakın yılkı atının yaşadığı Eynif Ovası’ndaki meranın çevresini kontrol eden ekipler, yaralı ya da hasta bir ata rastlamadı. Bölgede bulunan ve tedaviye ihtiyacı olan diğer hayvanların ise gerekli bakım ve tedavileri yapıldı.

MOBİL HİZMET ÇADIRLARI KURULDU

Büyükşehir Belediyesi, Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa’da vatandaşlarla birebir iletişim kurmak için mobil hizmet çadırları kuruldu. Afet bölgesi ilan edilen ilçelerde her mahallede kurulan çadırlarda, 2 belediye görevlisi vatandaşların ihtiyaçlarını liste yaparak yetkililere bildiriyor.