Ana Sayfa Gündem 4 Ağustos 2021

YK ENERJİ: SANTRALLER ETRAFINDA HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

MELİS ANTER

Muğla’nın Milas ilçesinde devam eden ve Ören Mahallesi yakınlarındaki Yeniköy-Kemerköy termik santrallerine yaklaşan orman yangını ile ilgili olarak YK Enerji’den yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, santralde çevreye zarar verebilecek herhangi bir unsur bulunmadığı,  olumsuzluğa neden olabilecek durumlara karşı sahada gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi.

YK Enerji’den bugün saat 11.00 sıralarında yapılan açıklamada, “Santralimize yönelik yangın tehlikesi ortaya çıktığından itibaren yangınla mücadelede devletimizin tüm ilgili birimleri ile koordineli bir çalışma yürütmekteyiz” denildi. Yapılan açıklama şöyle:

“Yeniköy-Kemerköy Termik Santralleri’nin hissedarı olan şirketlerden ve tüm ortaklıklarından bu süreçte itfaiye, yangın söndürme araçları, arazözler ve iş makineleri, yangın uzmanları ve ekipler konuşlandırılmıştır. Ayrıca yangınla mücadelede Türkiye’nin dört bir yanından belediyeler ve birçok şirket, itfaiye, acil müdahale ekip ve ekipman, iş makinesi desteği sağlamıştır. Sürecin başından itibaren devletimiz Kemerköy Bölgesi’nde yangına müdahale etmektedir. Santralimizde çevreye zarar verebilecek herhangi bir unsur bulunmadığı gibi, olumsuzluğa neden olabilecek durumlara karşı sahada gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

“YARDIM TALEPLERİNDE İMKANLARIMIZ DOĞRULTUSUNDA DESTEK VERİYORUZ”

Ayrıca çevre köylerden gelen yardım taleplerine de imkanlarımız doğrultusunda destek vermeye devam etmekteyiz. Bunlara ek olarak yangın felaketi bittikten sonra da başta ağaçlandırma olmak üzere bölgedeki yaraların sarılması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz.”