Ana Sayfa Yurt 4 Ağustos 2021

TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ATAÇ, ENGELLİ BİREYLERLE BULUŞTU

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türkiye Sakatlar Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Ataç, “Engellilerimizin, kendi kendilerine yetebilen, kimseye muhtaç olmayan koşullar içerisinde, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmeleri en büyük amacımız. Bu doğrultuda çalışmaya, tüm gücümüzle size destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında, Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ile dernek yönetimi ve üyeleri, Başkan Ataç ile buluştu. Başkan Ataç’ın açıklaması şöyle:

“Pandemi süreci dolayısıyla yüz yüze gelemiyorduk. Normalleşme ile birlikte şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve engelli dostlarımız ile de bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu buluşmalar ile birlikteliğimiz de devam edecek. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz, yeriniz çok ayrı. Bu güzel ilişkilerimizin bitmeyeceğinden eminim. Engelli bireylerimizin hayatını her alanda kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Gökkuşağı Kafe ve Engelliler Montaj Atölyesi gibi engellilerimize hobi değil, istihdam sağlayacak projeler geliştiriyoruz.

Engelsiz bir yaşam için, sizlerin sağlık, eğitim ve çalışma yaşamında yer alabilmenizi sağlamak ve karşılaştığınız sorunları ortadan kaldırarak daha güzel bir hayat sürebilmeniz için çalışıyoruz. Birçok engelli vatandaşımız fırsat ve imkan verildiğinde ne kadar başarılı olabileceklerini, gurur duyulacak işlere imza atacaklarını ispat etmişlerdir. Projelerimizde yer alan onlarca gencimiz, Tepebaşı’nda insana ne kadar değer verildiğini, imkan sağlandığında engelli bireylerin neler yapabileceğini herkese ispatladı. Tüm gençlerimizi bir kez daha yürekten kutluyorum, onlar ile gurur duyuyorum. Engellilerimizin kendi kendilerine yetebilen, kimseye muhtaç olmayan koşullar içerisinde, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmeleri en büyük amacımız. Bu doğrultuda çalışmaya, tüm gücümüzle size destek olmaya devam edeceğiz.”

“GÜZEL İMKANLAR SUNMAYA GAYRET EDİYORUZ”

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ise Tepebaşı Belediyesinin daima engelli bireylerin yanında olduğunu ifade ederek, “Bana bir genel kurul toplantımızda, ‘Buldun Tepebaşı Belediyesi gibi bir belediyeyi, çok rahat başkanlık yapıyorsun’ denmişti. Evet, ben dernekte 18’inci yıldayım ve engelli dostu Ahmet Başkan gibi dostlarımız sayesinde rahat çalışıyorum. Ahmet Başkan’ın da her konuda destekleri ile derneğimiz, sizlere güzel imkanlar sunmaya gayret ediyoruz. Bugün Dünya Engelliler Günü ya da Sakatlar Haftası değil. Tepebaşı Belediyemiz bizleri her zaman hatırlıyor. 365 gün yanımızda olan Değerli Ahmet Ataç Başkanımız ile yine birlikteyiz. Bu bizleri her zaman gururlandırıyor. Kendisi, Türkiye’ye örnek olan bir belediye başkanı. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemediği için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.