Ana Sayfa Yurt 4 Ağustos 2021

SEYHAN BELEDİYESİNDEN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN ÖĞRENCİLERE YARDIM

 Seyhan Belediyesi, Türkiye’deki devlet üniversitelerinin 4 yıllık fakültelerini kazanan Seyhanlı öğrencilere, bir defaya mahsus olmak üzere 500 TL’lik eğitim yardımında bulunacak.

Seyhan Belediye Meclisi, dün yaptığı ağustos ayı toplantısında, üniversite sınavına girip devlet üniversitelerinin 4 yıllık fakültelerini kazanan Seyhanlı öğrencileri mutlu edecek bir karara imza attı.

Temmuz ayı Meclis toplantısında Plan ve Bütçe, Çevre ve Tarım, Kanunlar, Eğitim, Sağlık, Kültür ve Sanat, Ulaşım, Tarife, Emlak, Halkla İlişkiler, Gençlik, Spor Müşterek Komisyonuna havale edilen madde, müşterek komisyondan oybirliğiyle geçti.

Dün gerçekleştirilen Meclis toplantısında oylanan komisyon raporu oybirliğiyle kabul edilerek, 2021 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) açık öğretim fakülteleri hariç, Türkiye’deki devlet üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümleri ile Türkiye ve KKTC’deki vakıf üniversitelerinin en az 4 yıllık bölümlerini tam burslu kazanan ve ailesi Adana Seyhan’da ikamet eden, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilere, ödüllendirme amaçlı karşılıksız 500 TL eğitim yardımında bulunulması karara bağlandı.

Seyhan’da kısıtlı olanaklarla eğitim-öğretim yaşamını sürdüren çok sayıda genç olduğunu belirten Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, tüm olanaksızlıklara karşın okuma azmiyle üniversite sınavını kazanan gençlere verilecek desteğin önemli olduğunu belirterek, oybirliğiyle alınan karar için Belediye Meclisindeki tüm üyelere teşekkür etti.