Ana Sayfa Yurt 4 Ağustos 2021

MUDANYA BELEDİYESİ SAHİLLERİ TEMİZLİYOR

Mudanya Belediyesi havaların ısınması ile birlikte yoğun olarak kullanılan sahil ve plajlarda temizlik ve cankurtaran hizmetlerini sürdürüyor. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Temizlemek bizden, temiz tutmak sizden” diyerek tatilcilerden çevreye karşı duyarlı davranmalarını istedi.

Güzelyalı ve Mudanya sahilleri dışında kalan bölgelerdeki hizmet yetkisinin Mudanya Belediyesi’ne geçmesinin ardından çalışmalarını bu bölgeye de yönlendiren Mudanya Belediyesi, temizlik ve cankurtaran hizmetlerini sürdürüyor. Mudanya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma (MAK) ekipleri hafta içi ve hafta sonu Altıntaş Mahallesi ile Mesudiye Mahallesi arasında görev yapıyor.

“TEMİZLEMEK BİZDEN, TEMİZ TUTMAK SİZDEN”

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Sorumluluk alanımızda bulunan plaj ve kıyılarımızın temizliğini belirlediğimiz program dahilinde özveriyle gerçekleştiriyoruz. Eksik olan yerlere yeni konteyner ve çöp kovalarımızı yerleştiriyoruz. Yaz sezonunda özellikle hafta sonu ilçemize günü birlik olarak gelen misafirlerimizden sahillerimizi ve plajlarımızı temiz bırakmalarını istiyoruz. Temizlemek bizden, temiz tutmak sizden” dedi. Arama Kurtarma ekibine de yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Türkyılmaz, sezonun sona erdiği Ağustos ayının sonuna kadar cankurtaran hizmetinin süreceğini ifade ederek, şimdiye kadar 11 olaya müdahale edildiğinin altını çizdi.