Ana Sayfa Yurt 4 Ağustos 2021

MANAVGAT’TA YANGINDAN KURTARILAN HAYVANLARIN SAĞLIK DURUMU İYİ

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir haftadır devam eden yangında, Manavgat Belediyesi’nin hayvan barınağından alınarak Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen hayvanların sağlık durumları iyi. Yara bakımları yapılan, oksijen desteği sağlanan hayvanlar sahiplendirilecek.

Muratpaşa Belediyesi, 28 Temmuz’da Manavgat’ta dört noktada ve 29 Temmuz’da ise Gündoğmuş’ta başlayan yangınlara ilişkin çalışmalara birçok alanda destek veriyor. Yangının ilk saatlerinden itibaren bölgede bulunan Muratpaşa Belediyesi, Manavgat’ta devam eden söndürme çalışmalarına 4 arazözle destek verirken Gündoğmuş’ta alevlerle mücadeleye 15 iş makinesiyle katılıyor.

Muratpaşa Belediyesi, ayrıca Manavgat’ta bir hafta önce başlayan yangında alevlerin tehdit ettiği hayvan barınağından da çok sayıda kedi ve köpeği alarak belediyenin geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezine getirdi. Dumandan etkilenen hayvanlara önce oksijen desteği sağlanırken yara bakımlarına da başlandı. Muratpaşa Belediyesi veteriner hekimleri, ilk müdahalenin ardından sokak hayvanlarının devam eden tedavilerini yapmaya başladıklarını belirterek, “Manavgat yangınından alarak belediyemizin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdiğimiz sokak hayvanları sahiplendirilerek buradan ayrılacak” dedi.