FLAŞ HABER:
Ana Sayfa Yurt 4 Ağustos 2021

KUŞADASI’NDA İKİÇEŞMELİK MAHALLESİ YENİLENİYOR

Kuşadası Belediyesi’nin Aydın Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlar ile iş birliği içerisinde İkiçeşmelik Mahallesi’nde başlattığı yenileme çalışmaları sona eriyor.

AYDEM ve Türk Telekom tarafından elektrik ve internet hatları yenilenen bölgeye ASKİ ekipleri tarafından 2 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hattı döşenmesinin ardından sıra üst yapı çalışmalarına geldi. 

Kuşadası’nın en eski ve merkezi mahallelerinden İkiçeşmelik Mahallesi baştan aşağıya yenileniyor. Türkmen Mahallesi, Balıkçılar Meydanı, Kemal Arıkan Caddesi ve turistik çarşıların ardından İkiçeşmelik Mahallesi’ni yenilemek için kolları sıvayan Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilgili kurumlarla iş birliği ve koordinasyon içerisinde hareket ediyor. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar ASKİ ekipleri tarafından bölgeye 2 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı, Kuşadası Belediyesi ekipleri tarafından ise 2,5 kilometre yağmur suyu hattı döşendi. AYDEM tarafından elektrik, Türk Telekom tarafından ise telefon ve internet alt yapılarının yenilendiği İkiçeşmelik Mahallesi’ne son olarak Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 22 bin metrekare yol yapım çalışması gerçekleştirilecek.

YAP-BOZ DEVRİ SONA ERDİ

Sürdürülen çalışmalarla İkiçeşmelik Mahallesi’nin yarınlarının inşa edildiğini belirten Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel şu açıklamayı yaptı:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren Kuşadası’nda köklü bir değişim süreci başlattık. Kentimizin her noktasında yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. Kuşadası’nda yap-boz devri artık sona erdi. Çalışmalarımızı ilgili kurumlarla koordinasyon içerisinde planladık ve yürüttük. Bu nedenle yenilenen bölgelerde uzun yıllar boyunca alt ve üst yapı sorunu yaşanmayacak. Vatandaşlarımızdan biraz daha sabır göstermelerini bekliyoruz. İkiçeşmelik Mahallesi’nde yaşayan hemşehrilerimiz de tıpkı yenilenen diğer bölgelerimizde olduğu gibi artık alt ve üst yapıdan kaynaklanan herhangi bir sorun yaşamayacak.”