Ana Sayfa Gündem 4 Ağustos 2021

İYİ PARTİLİ ÇIRAY: “AKP’NİN OY ALAMADIĞI YERLERE HİZMET GÖTÜRME KONUSUNDA KISKANÇ OLDUĞUNU ORTAYA KOYDUNUZ”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın; “Biz ne yaptık da başımıza bunlar geldi” açıklamasına ilişkin, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, bu tür kendisinin oy alamadığı yerlere hizmet götürme konusunda ne kadar kıskanç olduğunu ortaya koydunuz” dedi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın, “Biz ne yaptık da başımıza bunlar geldi? Devlet yardımından mahrum kaldık” açıklamasını değerlendirdi. Çıray’ın, Aydın Söke İYİ Parti İlçe Teşkilatı’nda yaptığı açıklama şöyle:

“Marmaris Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı yaptığı açıklamada, ‘Biz ne yaptık da başımıza bunlar geldi? Devlet yardımından mahrum kaldık’ diye sormuş. Tabi bu esasen bütün Egelilerin soracağı bir soru. Sizin ne yaptığınıza gelince, hem referandumda hem de son seçimlerde Millet İttifakı’na çok yüksek oy vererek zaten kendiniz üstlenmeniz gereken sorumluluğu üstlendiniz ve sonuç itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, bu tür kendisinin oy alamadığı yerlere hizmet götürme konusunda ne kadar kıskanç olduğunu ortaya koydunuz.

Buradan sadece Marmarisliler zarar görmez. Bu yangınlardan sadece Egeliler zarar görmez. Muğlalılar, Antalyalılar zarar görmez. Bu önlenemeyen yangınlardan, bütün Türkiye… Hakkari’sinden, Edirne’sine maddi, manevi büyük bir zarar görecektir. Tekrar ediyorum. Bu yangının nasıl ve kimler tarafından çıkarıldığını zamanla göreceğiz. Bugün tam olarak bilmiyoruz. Ancak, bu yangını kimlerin söndüremediğini, hangi hükümetin beceriksiz olduğunu ve Türkiye’yi artık Adalet ve Kalkınma Partisi’nin, başta Sayın Erdoğan olmak üzere yönetemeyeceğinin en büyük delili olarak görüyoruz.”