Ana Sayfa Yurt 4 Ağustos 2021

AKUT’UN KUŞADASI BELEDİYESİNDEN TALEP ETTİĞİ DESTEK, TASARRUF GENELGESİNE TAKILDI

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Kuşadası Şubesi’nin Kuşadası Belediyesinden talep ettiği malzeme desteği, Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ne takıldı.

AKUT’un malzeme talebi, Cumhurbaşkanlığı tasarruf tedbirleri genelgesi nedeniyle Kuşadası Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonu tarafından reddedildi. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, acil malzemelerin temini için bir çözüm bulacaklarını söyledi.

Ömer Günel başkanlığında Tarihi Kervansaray’da yapılan Kuşadası Belediye Meclisi ağustos ayı olağan toplantısında, AKUT Kuşadası Şubesi’nin malzeme talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu kararı ele alındı.

Komisyon, 31 Haziran tarihli Cumhurbaşkanlığı Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nde yer alan “Kurumlar, kuruluş mevzuatında belirtilen faaliyet alanlarıyla doğrudan ilgili olmayan herhangi bir harcama ve taahhütte bulunmayacak” maddesi nedeniyle AKUT’a malzeme desteğinde bulunmanın mümkün olmadığı yönünde karar verdi.

Ömer Günel, Türkiye’nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından olan AKUT’a destek olmanın önemine dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan tasarruf tedbirleri genelgesi nedeniyle şu anda AKUT’a malzeme desteğinde bulunamıyoruz. Ancak AKUT yöneticileri ile görüşme halindeyiz. Acil ihtiyaçlarının giderilmesi için farklı bir çözüm yolu bulacağız” dedi.