Ana Sayfa Yurt 3 Ağustos 2021

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE ‘TERCİH’ DESTEĞİ

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezinin üniversiteye adaylarına yönelik tercih danışmanlığı desteği başladı. Belediyenin Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğretmenleri, 13 Ağustos’a kadar Kongre ve Sergi Sarayı’nda öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek.

Ücretsiz olarak verilen danışmanlık hizmetinden, MERCİ’ye kayıtlı öğrencilerin dışında kentteki tüm öğrenciler yararlanabiliyor.

Belediyenin 9 ilçede yer alan Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde de danışmanlık hizmeti veriliyor. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesinden aldıkları bu hizmetle meslek hayatlarına adım adım ilerliyor.

Bu arada Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinin yeni dönem kayıtları da sürüyor. Sınava hazırlanmak isteyen öğrencilerin kayıt işlemleri, 6 Ağustos’a kadar devam edecek.

Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı MERCİ Öğrenci Danışmanlık Merkezinde görevli rehber öğretmen Canan Serin, tercih danışmanlığı günlerinde yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler paylaşarak, şunları söyledi:

“Biz sadece kendi öğrencilerimize değil, Mersin’deki tüm öğrencilere tercih konusunda destek vermeyi amaçladık. Bu hizmetimiz geçen yıllarda olduğu gibi bu dönemde de 9 ilçemizde devam edecek. Ayrıca üniversitelerimiz tarafından stant kuruldu. Buradan üniversite hakkında bilgi alabilecekler.”