Ana Sayfa Yurt 3 Ağustos 2021

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN GENÇLERE ÜNİVERSİTE TERCİHİ DESTEĞİ

Denizli’nin Merkezefendi Belediyesi ile Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarı elde ederek üniversite tercihi yapmaya hak kazanan gençlere ‘YKS Tercih Danışmalık Hizmeti’ verecek.

Uzmanlar, öğrencilerin hedeflerindeki üniversiteye gidebilmeleri için doğru tercih yapmalarında yardımcı olacak. Öğrenciler, puan bilgileri ve gelecek hedefleri hakkında uzmanlardan fikir alış verişinde bulunacak, belirledikleri hedefler üzerinde tavsiyelerden faydalanacak.

Tercih hizmeti, 4 Ağustos Çarşamba günü başlayıp 13 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek ve her gün saat 10.00 ile 19.00 arasında Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphane’de verilecek. Hizmetten yararlanmak isteyen öğrenciler 444 8 662 numaralı hattan detaylı bilgi alabilecek, randevu oluşturabilecek.

“GENÇLERİMİZİN YANLARINDAYIZ”

Gençlerin tercihlerini bilinçli bir şekilde yaparak geleceklerine yön vermelerine katkı sağlayacaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak öğrencilerimizin, gençlerimizin her zaman olduğu gibi bu önemli tercih döneminde de yanlarındayız. Gençlerimizin üniversite seçimlerinde en doğru tercihi yapabilmeleri adına danışmanlık hizmeti vereceğiz. Hedeflerindeki üniversiteye yerleşme heyecanı yaşayan gençlerimize, uzmanlarımızın vereceği tavsiye ve fikirler doğrultusunda destek ve yardımcı olacağız. Her şey geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için” dedi.