Ana Sayfa Yurt 3 Ağustos 2021

KARADENİZ EREĞLİ’DE ÖZEL ÇOCUKLAR SERGİ AÇTI

Cumhuriyet Halk Evleri’nde 9 aydır resim ve müzik kursu alan özel gereksinimli öğrenciler, yıl sonunda İnönü Parkı’nda sergi açtı. Bazı öğrenciler müzik dinletisi gerçekleştirdi. 

Karadeniz Ereğli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde özel gereksinim duyan öğrenciler için gerçekleştirilen, Halk Eğitim Merkezi’nin öğretmen desteği verdiği kurslar bu yılki çalışmalarını tamamladı. Yıl sonu etkinliği kapsamında 32 kursiyer İnönü Parkı’nda resim sergisi açtı, müzik dinletisi gerçekleştirdi.

İlçe protokolünün, belediye yönetiminin öğrenci ve velilerin katıldığı törende konuşan Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, resimlerden ve müzik dinletisinden çok etkilendiğini belirterek katılımcıları kutladı. Belediye ile Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliğinde gerçekleşen çalışmaların güzel sonuçlar oluşturduğunu ifade eden Çorumluoğlu, “Ben bir müzik aleti çalmadığım için özellikle bunu başaranlara imreniyorum. Kendilerini tebrik ediyorum” dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da konuşmasında şunları dile getirdi:

“Özel gereksinimli öğrencilerimize dönük çalışmalarımızı büyük bir titizlikle devam ettiriyoruz. Pandeminin izin verdiği her takvimde bu kurslarımızı aksatmadan sürdürdük. Gerekli tüm tedbirleri alarak bu genç arkadaşlarımızın sosyal hayata katılmaları, becerilerini geliştirmeleri için programımızı devam ettiriyoruz. Birazdan genç kursiyerlerin 9 aylık çalışmalarının ürünü olan resimleri birlikte göreceğiz. Bakıyorum, kullandıkları desenler, çizgiler, yaşamlarındaki coşkuyu, renkliliği çok güzel ortaya koyuyor. Bu süreçte toplam 32 genç arkadaşımız bu kurslardan faydalandı. Halk Eğitim Merkezi’ne, verdikleri öğretmen desteği için teşekkür ediyorum. Belediyemize ait Cumhuriyet Halk Evlerimiz pek çok konuda olduğu gibi bu alanda da Ereğli halkının kültürel, sosyal faaliyetlere katılımının ortamını oluşturuyor. Yalnızca özel eğitim gereksinimi duyan gençler ve çocuklar değil, aileleri de bu sürecin özverili destekçileri oldu. Onları da yürekten kutluyorum.”