Ana Sayfa Yurt 3 Ağustos 2021

CHP’Lİ ALBAN MİLAS’TA, TERMİK SANTRALE YAKLAŞAN YANGINI ANLATTI: “DURDURULAMAZSA SANTRAL PATLAYACAK”

ESMA TURAN

Milas ilçesinde termik santrallere doğru ilerleyen orman yangını akşam saatlerinde aniden hızlandı. Bölgeye giden CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Eğer bu yangın durdurulamazsa termik yanacak santral patlayacak” dedi.

Muğla’nın Milas İlçesinde termik santrallere doğru ilerleyen orman yangınının akşam saatlerinde aniden hızlanması paniğe neden oldu. Yangın bölgesinde açıklama yapan CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, yangına havadan müdahale edilmesi gerektiğini belirtti. Alban, şunları söyledi:

“Burası Kemerköy Termik Santrali, yanımız da Ören. Aramızdaki mesafe 700 metre. Eğer bu yangın durdurulamazsa termik yanacak santral patlayacak. Buraya havada müdahale gerekiyor. Köylüler ve biz yangının arasında kaldık. Nefes alamıyoruz. Kıyamet kopmuş durumda şu an Ören’de. Devleti yöneten bakan ne kadar aciz durum da bir tane helikopter yok. Muğla’nın havalarında sadece kara dumanlar var. Hemen yanımızda termik santral var. İmdat diyorum. Acil diyorum. İmdat. Sesimizi duyun. Bu yangını söndürelim. Bu iktidar bu yangını müdahale edemiyor, söndüremiyor, yönetemiyor. Beceriksiz bir iktidarla yönetiliyor Türkiye. Halk çaresizlik içinde. Yardıma gelin.”

Alban konuşmasını yaparken, gökyüzünde bir helikopter gözüktü. Alban ise “Orman Bakanlığı’nın sorti başı anlaştığı helikopterlerden bir tanesi gözüktü” dedi.