Ana Sayfa Yurt 3 Ağustos 2021

BORNOVA’DAN MARMARİS’E YARDIM ELİ

Ege ve Akdeniz başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında yangınlarla mücadele sürerken Bornova Belediyesi de söndürme ve kurtarma ekiplerinin yanı sıra Veterinerlik ve Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı çalışanlarla Marmaris’teki çalışmalara destek oluyor.

İzmir Bornova Belediyesine bağlı 30 kişilik ekip, 4 arazöz, 1 kepçe, 1 ambulans ve mobil hayvan hastanesi ile Marmaris’teki çalışmalara katılıyor. İlgili kurumlarla koordineli şekilde hem ormanlık alanlarda hem de yerleşimin olduğu bölgelerde alevlere müdahale eden Bornova Belediyesi, ekipte bulunan doktorları ile yaralı ve dumandan zarar gören vatandaşların tedavisine destek oluyor. Veteriner hekimler de aynı şekilde ormanlık alanda ve köylerdeki yangınlardan etkilenen hayvanları kurtarıp tedavilerini gerçekleştiriyor.

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, böyle zamanlarda birlik olmanın önemine dikkat çekerek, “Ciğerlerimiz yanıyor. İzmir olarak benzeri acıları son yıllarda biz de yaşadık. Önce yangın, sonra deprem, ardından sel ve hortumla karşılaştık. Tüm ekiplerimizle Marmaris’teyiz. Arkadaşlarımız var gücüyle çalışıyor. Bir yandan alevlerle mücadele ederken bir yandan bölge insanın yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Bu zor günlere birlikte, dayanışma içinde aşacağız” dedi.