Ana Sayfa Yurt 3 Ağustos 2021

BAYRAKLILI ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ‘TERCİH’ DESTEĞİ

Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’nde Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren üniversite adaylarına ücretsiz rehberlik hizmeti veriliyor. Adayların en doğru tercihi yapmalarını sağlamayı amaçlayan Bayraklı Belediyesi eğitmenleri, 13 Ağustos’a kadar danışmanlık hizmeti sunacak.

Bayraklı Belediyesi, öğrencileri YKS sonrası da yalnız bırakmıyor. Adayların Türkiye genelindeki en iyi okullara yerleşmesi için ücretsiz rehberlik hizmeti veren eğitmenler, hafta içi 10:00-17:00 saatleri arasında öğrencilerini Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi’ne davet ediyor. Eğitmenler, öğrencilerin puan, beceri ve eğilimlerine göre en doğru tercihi yapmaları için yönlendirmelerde bulunuyor. Bu hizmetten faydalanmak isteyen öğrenciler; 0 232 935 03 35 telefon numarasından detaylı bilgi alabiliyor. 30 Temmuz’da başlayan tercih danışmanlığı hizmeti, 13 Ağustos’a kadar sürecek.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN BAŞARISI BİZİM MUTLULUĞUMUZ”

Öğrencilere eğitim hayatlarında başarı dileyen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, şöyle konuştu:

“Göreve geldiğimizde yaptığımız ilk işlerden biri, sosyal etkinlik merkezimizin genel durumunu yeniden düzenlemek oldu. Kapasiteyi biraz daha artırarak öğrencilerimize ücretsiz eğitim imkanı sağlıyoruz. Eğitim konusunda elimizden ne geliyorsa yapmayı sürdüreceğiz. Çocuklarımızın her zaman yanındayız. Onların başarısı bizi daha çok mutlu ediyor. İstedikleri okullarda eğitim almalarını sağlamak için de sınav öncesi olduğu gibi sınav sonrası da öğrencilerimizi yalnız bırakmıyoruz.”