Ana Sayfa Yurt 2 Ağustos 2021

TARSUS BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE TERCİH DESTEĞİ

Mersin’e bağlı Tarsus Belediyesi, üniversiteye başlayacak olan öğrenciler için ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetini başlattı. Uzmanlar, öğrencilerin üniversiteye girebilmeleri için doğru tercih yapmalarında yardımcı olacak.

Tarsus Belediyesi, “Senin Tercihin Senin Geleceğin” sloganıyla YKS tercih danışmanlığı almak isteyen öğrencilere ücretsiz rehberlik etmeye başladı. Tarsus Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı olarak tercih yapmaya hak kazanan gençlere Mehmet Bal Sergi Salonu’nda uzman rehber öğretmenlerle danışmanlık desteği sunuyor.

Adaylar, puan bilgileri ve gelecek hedefleri hakkında uzmanlardan fikir alacak. Uzmanlar, öğrencilerin aldıkları puana göre geniş bir liste hazırlayacak. Öğrencilere alternatif liste de hazırlayan rehber öğretmenler adayların hedefleri ile örtüşen benzer mesleklerle ilgili tavsiyelerde de bulunuyorlar. Tercih günleri, 5 Ağustos’ta başlayıp, 13 Ağustos’a kadar sürecek.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, öğrencilerin en doğru tercihi yapmalarında onlara yardımcı olmayı hedeflediklerini ve onlar için ellerinden gelen desteği her zaman sağlayacaklarını belirtti.