Ana Sayfa Yurt 2 Ağustos 2021

SEYHAN BELEDİYESİ, ADANA’DA YANGINDAN ETKİLENEN YURTTAŞLAR İÇİN “DAYANIŞMA AĞI” KURDU

Seyhan Belediyesi, Adana’da yangından etkilenen yerleşim yerlerindeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için “Dayanışma Ağı” kampanyası başlattı.

Adana’da Seyhan Belediyesi, Adana’nın Aladağ, Kozan, İmamoğlu ilçelerinde yaşanan ve yerleşim alanlarını da etkileyen orman yangınlarından etkilenen yurttaşlar için “Dayanışma Ağı” kampanyasını başlattı. Yangın nedeniyle evleri, ekinleri yanan, hayvanlarını yitiren bölge halkının ihtiyacı olan her türlü malzeme toplanarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Yangın bölgelerinde incelemelerde bulunan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Seyhan Belediyesi olarak bölge halkının maddi ve manevi olarak yanlarında olacaklarını söyledi.

“YARALARI DAYANIŞMAYLA SARACAĞIZ”

Akay, “Yüreklerimize yakan bu acı günleri, hep birlikte dayanışmayla aşacak, yaralarımızı birlikte saracağız. Belediyemizin imkanları ölçüsünde bölge halkına elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Bu acıyı yüreğinde hissedip, yangın nedeniyle mağdur olan yurttaşlarımızla dayanışmak isteyen hemşehrilerimize de aracılık yapmak için ‘Dayanışma Ağı’nı kurduk” dedi. Akay, vatandaşların gıda, su, kıyafet, çadır, yatak, ocak, buzdolabı, mobilya, battaniye, hayvan yemi, temizlik malzemesi, çocuk bezi, mutfak araç gereçleri gibi her türlü malzemeyi belediyenin çok amaçlı tesisine ulaştırabileceklerini ya da telefonla belediyeye ulaşabileceklerini söyledi.