Ana Sayfa Yurt 2 Ağustos 2021

NİLÜFER BELEDİYESİ GEZİCİ KÜTÜPHANESİ’NDEN 9 AYDA 2 BİN ÖDÜNÇ KİTAP ALINDI

Nilüfer Belediyesi’nin organize ettiği “Gezici Kütüphane”, kenti mahalle mahalle geziyor. Gezici Kütüphane’den son dokuz ayda 2 bine yakın kişi ödünç kitap aldı.

Nilüfer Belediyesi’nin çocuklara kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, yetişkinlerin de daha fazla kitapla buluşmasını kolaylaştırmak amacıyla organize ettiği Gezici Kütüphane, zengin koleksiyonunu okurların ayağına taşıyor.

Temmuz 2020 tarihinde faaliyete geçen ancak koronavirüs pandemisi döneminde yaşanan kısıtlamalar nedeniyle son bir yıl içinde sadece 9 ay hizmet verebilen Gezici Kütüphane, koleksiyonunu da her geçen gün zenginleştiriyor.

Özellikle çocuklar, gençler ve kadınlara yönelik kitaplar ile dergiler, kişisel gelişim ve hobi kitapları, öykü ve roman türü gibi 3 bin 851 kitap koleksiyonuyla hizmete başlayan Gezici Kütüphane, koleksiyon sayısını kısa zaman içinde 5 bin 231’e yükseltti. Belirlenen programa göre her bir mahalleye 15 gün ya da ayda bir giden Gezici Kütüphane, okullar, meydanlar, kadın dernekleri gibi halkın yoğun olduğu alanlarda hizmet veriyor.