Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI TOKAT: TERMİK SANTRAL İÇİN ŞU ANDA BİR TEHLİKE YOK

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Çökertme’de devam eden yangın hakkında, “Ören için, yollarımız için ve termik santral için şu anda bir tehlike yok. Ama Çökertme cayır cayır yanıyor” dedi.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, sosyal medya hesabından, saat 23.40’ta, Çökertme’de devam eden yangın hakkında son bilgileri aktardı.

Tokat şunları söyledi:

“Şu anda yanmakta olan Çökertme Mahallemizin hemen önündeyiz. Bir az önce mahallenin girişine kadar girme imkanımız oldu. Gerçekten Çökertme cayır cayır yanıyor ve şiddetli bir rüzgar var. Allah’tan bu şiddetli rüzgar denize doğru esiyor ama ayakta durmak bile şu anda zor.

Yollarda herhangi bir sorun yok, yollarımız açık. Ören ve termik santral için şu an için bir tehlike görünmüyor. Zaten rüzgar da Ören ve termik santralin ters yönünde estiği için şu anda sadece Çökertme için, Gökbel için, Bozalan için tehlike söz konusu. Özellikle çok değişik spekülasyon yaratacak söylentiler ortaya atılıyor. Bunlara itibar edilmemesini rica ediyoruz. Bizlerden ya da resmi kurumlardan bir açıklama yapılmadan bu konuda halkımızın yanlış bilgilendirilmesi doğru olmaz. Tekrar ediyorum; Ören için, yollarımız için ve termik santral için şu anda bir tehlike yok. Ama Çökertme cayır cayır yanıyor.”