Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021

LİMAK’TAN “TERMİK SANTRAL” AÇIKLAMASI: “ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK”

Muğla Çökertme’de yangın yerine yakın bölgedeki Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’nin işletmecisi Limak Holding, “Yangına karşı elimizden gelen her türlü tedbiri almış bulunmaktayız” açıklamasını yaptı.

Muğla Çökertme’de yangının sürdüğü bölgeye yakın Yeniköy Kemerköy Termik Santrali’nin işletmecisi Limak Holding, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklama, şöyle:

“Santrallerimizde yangına karşı elimizden gelen her türlü tedbiri almış bulunmaktayız. Bugün itibariyle Santrallerimizde çevredeki yerleşim yerlerine tehlike oluşturacak herhangi bir durum söz konusu değildir.

Yangının devam ettiği Milas’ın Çökertme ve Fesleğen mahallelerinde Orman İşletme Müdürlüğü ile itfaiyelerimiz ve acil durum müdahale ekiplerimiz ortak çalışmalarına devam etmektedir. Grup şirketlerimizin farklı şantiye ve işletmelerinden gelen yangın müdahale araçları da ek destek olarak bölgeye sevk edilmiş durumdadır.

Yöre halkı ve yerel otoriteler ile sürekli iletişim ve dayanışma halindeyiz.

Tüm ülkemize geçmiş olsun diyoruz. Alanda aktif olarak görev alan ve bizlerle omuz omuza çalışan tüm kurumlarımıza, özverili çalışanlarına ve fedakâr vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.”