Ana Sayfa Yurt 2 Ağustos 2021

KONAK BELEDİYESİ EKİPLERİ YANGIN BÖLGESİNDE

Konak Belediyesi, Bodrum Belediyesinden gelen talep üzerine, 2 su tankerini yangın bölgesine gönderdi.

İzmir Konak Belediyesinin araç filosu, Bodrum’da günlerdir devam eden yangına müdahale için seferber oldu. Bodrum Belediyesinden gelen talep üzerine 2 su tankeri ve 1 kamyoneti yangın bölgesine tahsis eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Konak Belediyesi olarak yangınla mücadele eden ekiplere destek olmak için sahadayız. 2 tanker, 1 kamyonet ve 6 personelimiz, Bodrum Belediyesi koordinesinde görev almaya dün gece saatlerinde başladı. Canla başla çalışan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

YARDIM KAMYONU DA HAZIR

Manavgat’ta başlayan orman yangınlarının daha sonra Marmaris ve Bodrum başta olmak üzere yurdun birçok yerini etkisi altına aldığını vurgulayan Batur, şunları söyledi:

“Bodrum’daki ekiplerimiz dün geceden itibaren Bodrum Belediyesi ile koordinasyonlu olarak çalışmaya başladı. Su tankerlerimiz ile devamlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelere su taşınıyor. Ayrıca yine Bodrum’dan gelen talep üzerine battaniye ve bölgede ihtiyaç duyulan diğer malzemeleri taşıyan kamyonumuzu da hazırlıyoruz. Konak Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.”