Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021

İBB, CAN DOSTLAR İÇİN YANGIN BÖLGELERİNE VETERİNER GÖNDERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), itfaiye ekiplerinin ardından bugün de Manavgat, Marmaris ve Bodrum’a veteriner hekimlerini gönderdi. İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, “Dört gündür aralıksız yangınlara müdahale etmelerine rağmen arkadaşlarımızın motivasyonu çok yüksek. Yorulan personeli değiştirmek istedik. Sağlık problemleri olanlar dahi burada kalıp görevlerine devam etmek istedi” dedi.

İBB’den yapılan açıklamada; Manavgat, Marmaris ve Bodrum’da çıkan yangılar üzerine bölgeye sevk edilen Acil Durum ve Afet Müdahale ekiplerinin, 4 gündür çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi. Açıklamaya göre İBB, Manavgat, Marmaris ve Bodrum’da 265 personel, 42 araç ve ekipmanla mücadele ediyor.

İBB EKİPLERİ CAN DOSTLAR İÇİN DE BÖLGEDE

İBB bugün de yangın bölgelerine Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nden 6 veteriner hekimin yanı sıra ilaç ile kedi ve köpek maması gönderdi. Veterinerler, yangında zarar gören yaban hayvanları, çiftlik hayvanları ve sokakta yaşayan can dostlara tıbbi ve gıda desteği verecek. Ekip, beraberinde, bir ton besin değeri yüksek kedi ve köpek maması ile yara bandı, serum, oksijen tüpü, oksijen maskesi, dezenfektan, antibiyotik, ağrı kesici, ateş düşürücü, yangı giderici, vitamin grubu, yara ve yanık tedavisinde kullanılmak üzere pomatlar götürüyor.

REMZİ ALBAYRAK: PERSONELİMİZ DİNLENDİRME TEKLİFLERİMİZİ KABUL ETMEDİ

Ekipler arasında daha etkili bir koordinasyon sağlamak ve çalışmaları yerinde incelemek için Antalya’nın Alanya ilçesine giden İBB İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, “Hakikaten tüm olumsuzluklara rağmen arkadaşlarımızın moral motivasyonunun çok yüksek olduğunu gördüm. Kendilerini yeni arkadaşlarla dinlendirme teklifini ilettiğimizde, ‘Başladığımız görevi tamamlamak istiyoruz. Çünkü buradaki araziyi hem çok iyi tanıdık. Buradaki insanlarımızla çok iyi bir diyalog kurduk. Burada onların yaralarına merhem olmak istiyoruz’ dediler. Sağlık problemleri olanlar dahi burada kalıp görevlerine devam etmek istediklerini beyan etti” diye konuştu.

Alanya’dan sonra Bodrum ve Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarını yerinde inceleyeceğini belirten Remzi Albayrak, “Aynı teklifi orada canla başla hizmet veren ekiplerimize de sunacağım. İnanıyorum ki onlar da buradaki arkadaşlarıyla aynı düşünceyi paylaşacaklar. Çünkü buradaki insanların özellikle İstanbul İtfaiyesi gibi iyi yetişmiş, yangın tecrübesi çok fazla olan ekiplere ihtiyacı var. Biz hem personel hem araç gereç anlamında da buradaki diğer teşkilatlarla kıyaslandığında biraz daha iyi durumdayız. İmkanlarımız buradaki insanlarımızın hizmetine sunmak üzüntümüzü hafifletiyor” dedi.