Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021

CHP’DEN AKP’YE: “BORSA İSTANBUL’UN KATARLILARA SATTIĞINIZ PAYIYLA KAÇ TANE YANGIN SÖNDÜRME UÇAĞI ALINIRDI, ONA YANIT VERİN”

CHP İstanbul İl Başkanlığı, sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek “Katarlı itfaiyeciler Türkiye’de sınavsız yangın söndürecekmiş” paylaşımı yapan ve gelen tepkiler üzerine bu paylaşımı silen AKP İstanbul İl Başkanlığı’na yanıt verdi. CHP İstanbul İl Başkanlığı, sosyal medya hesabından, “Boş boş yazmayı ve silmeyi bırakın da Borsa İstanbul’un Katarlılara sattığınız yüzde 10’luk payıyla kaç tane yangın söndürme uçağı alınırdı, ona yanıt verin” paylaşımı yaptı.

AKP İstanbul İl Başkanlığı’nın resmi hesabından dün yapılan paylaşımda, Kemal Kılıçdaroğlu etiketlenerek, “Katarlı itfaiyeciler Türkiye’de sınavsız yangın söndürecekmiş” denildi. Söz konusu paylaşım, gelen tepkilerin ardından silindi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı da AKP İstanbul İl Başkanlığı’na bugün sosyal medya hesabından yanıt verdi. CHP İl Başkanlığı’nın paylaşımında, “Boş boş yazmayı ve silmeyi bırakın da Borsa İstanbul’un Katarlılara sattığınız yüzde 10’luk payıyla kaç tane yangın söndürme uçağı alınırdı ona yanıt verin” denildi. 

AKP İstanbul Basın ve İletişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halime Kökçe de CHP’den gelen tepkilere karşılık, “CHP’nin linç ekibi bu akşam fazla mesaiye kalmış belli ki. İçinde ‘Sınavsız Katar’ geçen bir cümle görünce kırmızı görmüş gibi saldırıyorlar” paylaşımında bulundu.