Ana Sayfa Yurt 2 Ağustos 2021

BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI SANDAL: YENİ İMAR PLANI İLE KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet Mahallesi gezisi sırasında esnaf ve yurttaşları yeni revizyon imar planı hakkında bilgilendirdi. Eski planın iptal edildiğini belirterek yurttaşları söylentilere inanmamaları konusunda uyaran Sandal, “Yeni plan ile birlikte hiçbir vatandaşımız hak kaybına uğramayacak. Ben sizden biriyim. Sizi asla mağdur etmem” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Adalet Mahallesi Muhtarı Ali Uluç ve bürokratlarıyla birlikte mahalle sokaklarını gezdi. Esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyen Başkan Sandal, atıl haldeki boş alanların düzenlenmesi, zamanla bozulan yol ve kaldırımların yenilenmesi için talimatını verdi. Mahallede süren kilit parke çalışmalarını da inceleyen Başkan Sandal, ihtiyaç olan her mahallede, her sokakta çalışmaların aralıksız süreceğini kaydetti.

“SİZDEN BİRİYİM”

Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Başkan Sandal, imar durumu ile ilgili bilgi verdi. Vatandaşlara yanlış bilgilere itibar etmemeleri çağrısı yapan Sandal, şunları söyledi:

“Bu bölgenin sosyal tesis olduğu yönündeki bilgi yanlış. Biz zaten vatandaşların da şikayet ettiği eski planı iptal ettik. Yeni plan hazırlıyoruz. Hiçbir vatandaşımızın hak kaybına uğramadığı bir plan hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızın taleplerini yasalar, mevzuat ve yetkilerimiz çerçevesinde karşılamak istiyoruz. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Belli bir seviyeye gelince mahalle sakinlerimizle yine bir araya gelerek içeriğini anlatacağız. Vatandaşımızla hemfikir olduktan sonra da uygulamaya geçeceğiz. Ben sizden biriyim. Sizi asla mağdur etmem.”

SERHAT CAMİSİ YENİLENECEK

Adalet Mahallesi ziyareti sırasında Serhat Camisi’ni de gezen Başkan Sandal, cami imamının taleplerini de dinledi. Sandal, caminin avlusunun, abdesthanelerin, tuvaletlerin, armatürlerin, oturma gruplarının, aynalarının, ayakkabılıklarının baştan aşağı yenilenerek vatandaşlara yakışır, modern hale getirilmesi talimatını verdi.

Ayrıca 1594/1 sokaktaki parkın yeniden düzenleneceğini söyleyen Başkan Sandal, vatandaşların da talepleri doğrultusunda ağaçların budanarak alanın yeşillendirilmesi için çalışma yapılmasını istedi.