Ana Sayfa Gündem 2 Ağustos 2021

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÖCEK: “GÖNDOĞMUŞ’A UÇAK GÖNDERİN, YANIYORUZ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, alevlerin yaklaşması nedeniyle tahliye edilmeye başlanan Gündoğmuş İlçesi’ne giderek, “Gündoğmuş’a uçak gönderin. Yanıyoruz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, alevlerin sardığı Gündoğmuş ilçesine gitti. Yangının ilçe merkezine yaklaşması üzerine 2 bin 100 nüfuslu Gündoğmuş ilçesinin tahliye edilmesine karar verildi. 

Başkan Muhittin Böcek de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşabildiği yere kadar gidip yangını söndürmek için mücadele edeceklerini belirterek, “Yangın Gündoğmuş merkezine geldi.  Yanıyoruz. Gündoğmuş’a uçak gönderin. Helikopter gönderin. Yetkililere sesleniyorum. Yanıyor insanlar” çağrısını yaptı.

Başkan Böcek yangından canlarını kurtarmak için tahliye edilen vatandaşlara destek olmaya çalışıyor. Hava desteğinin yetersiz olduğu konuda Başkan Böcek’e dertlerini anlatan Gündoğmuş halkı, “Bu böyle olmamalıydı. Canımız gidiyor, mallarımız gidiyor. Ağaçlarımız yanıyor. Bir an önce söndürün bu yangını” diyerek gözyaşı döküyor.