Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2021

TESK GENEL BAŞKANI PALANDÖKEN: AŞISIZ ESNAF VE ÇALIŞAN KALMAMASI İÇİN GENELGE GÖNDERDİK

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, koronavirüs salgını ve aşılama sürecine ilişkin, “Esnaf ve sanatkarın yeni bir kapanmaya tahammülü yok. Her çalışan ve esnaf, zaman kaybetmeden aşı olacak” dedi. Palandöken, iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderdiklerini açıkladı.

TESK Genel Başkanı Palandöken, 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3200 odaya, aşıyla ilgili yeni bir genelge gönderdiklerini duyurdu. İş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmamasını isteyen Palandöken, aşının, Delta varyantıyla birlikte hayati önem kazandığını vurguladı. Palandöken, şunları söyledi:

“Esnaf ve sanatkarın yeni bir kapanmaya tahammülü yok. Her çalışan ve esnaf, zaman kaybetmeden aşı olacak. Delta varyantının ülke genelinde yayılması, esnaf ve sanatkarlar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturdu. Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı, aşı olmaktır. Bunun için TESK olarak, iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması, maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilerde HES kodu ile aşı sorgulamasının yapılması hususunda yeni bir genelge hazırlayarak teşkilatımızın tüm birimlerine gönderdik.”