Ana Sayfa Yurt 1 Ağustos 2021

MURATPAŞA BELEDİYESİ ÇALIŞANLARINA ‘GELECEĞİN KENTLERİ’ ANLATILDI

Senex Yaşlanma Çalışmaları Derneği, Muratpaşa Belediyesi çalışanları için ‘Geleceğin Kentleri’ başlıklı bir atölye çalışması düzenledi. Atölyede, belediye çalışanlarına, insan haklarına duyarlı kentlerin nasıl oluşturulabileceği anlatıldı.

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin Senex Yaşlanma Çalışmaları Derneği’yle imzaladığı protokol çerçevesinde atölye çalışmaları devam ediyor. Dernek Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Arun’un “Geleceğin Kentleri: Zorluklar, İmkanlar ve İnsan Hakları Kentleri” başlıklı atölye çalışması, belediye hizmet binasında yapıldı.

Atölye çalışmasına, Sosyal Yardım İşleri, Temizlik İşleri. Kadın ve Aile Hizmetleri, Fen İşleri, Etüt Proje, Park ve Bahçeler müdürlüklerinden 12 belediye çalışanı katıldı. Arun, atölye çalışmasında, yaşlı dostu kentlere ilişkin dünyadaki örnekler, geleceğin kentlerini bekleyen zorluklar ve yerel yönetimlerin sunacağı hak temelli hizmetlerle insan hakları kentlerinin nasıl oluşturulabileceğine ilişkin sunum yaptı. Atölyede, belediye çalışanlarının deneyimleri ve geleceğe ilişkin beklentileri ve önerileri de tartışıldı.