Ana Sayfa Yurt 1 Ağustos 2021

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, BAĞLI MAHALLELERİN GRUP YOLLARINI YENİLİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yol yapım çalışmalarına bağlı mahallelerdeki grup yollarında devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, uzun yıllardır sorun oluşturan ve şikayetlere neden olan 10 kilometre uzunluğundaki Alifakı-Çağbaşı-Çiçekli-Karaçerçili ve Simithacılı grup yolunda yenileme çalışması yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekiplerinin Tarsus’a bağlı ovada yer alan, tarımsal üretim faaliyetlerinin de sıklıkla yapıldığı yerleşim yerlerini birbirine bağlayan grup yollarında gerçekleştirdiği çalışmalar, bu bölgelerde yaşayanları sevindirdi.  Ekipler, uzun yıllardır şikayetlere neden olan 10 kilometre uzunluğundaki Alifakı-Çağbaşı-Çiçekli-Karaçerçili ve Simithacılı grup yolunda yol yenileme çalışması yürütüyor.

SEZON HIZLI BAŞLADI, ONLARCA KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI

Havanın ısınmasıyla birlikte kırsal mahalle yollarını yenileme çalışmalarına hız veren Büyükşehir, haziran ve temmuz ayları boyunca onlarca kilometrelik yol ağında önce zemin ıslah ve yama çalışması, ardından 2. kat sathi kaplama asfalt işlemini gerçekleştiriyor.

Kısa süre önce Tarsus’a bağlı ova bölgesinde bulunan 22 kilometre uzunluğundaki Halitağa-Akarsu-Kelahmet-Egemen grup yolunda sathi asfalt kaplama yapan Büyükşehir ekipleri, ardından 23 kilometre uzunluğundaki Aliefendioğlu-Aliağa ve Hasanağa grup yolunda 2. kat sathi asfalt kaplama çalışmasını tamamlamıştı.

Ekipler, Tarsus’taki mesaisine uzun yıllardır şikayetlere neden olan 10 kilometre uzunluğundaki Alifakı-Çağbaşı-Çiçekli-Karaçerçili ve Simithacılı grup yolunda sürdürdüğü yol yenileme çalışmasına devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, ovada yer alan Alifakı mahalle içi ana yolunda bin metrelik, Yeşil mahalle ile Aliefendioğlu mahallesi arasında kalan 6 bin metrelik, Kelahmet mahallesi ana yolunda bin 800 metrelik ve kırsalda yer alan Sandal Mahallesi Anadolu yaylası mevkiinde de bin 900 metrelik yol üzerinde kombi araçlar vasıtasıyla sathi asfalt kaplama işlemi gerçekleştirdi.

“YOLUMUZ BOZUKTU, ŞİMDİ ÇOK GÜZEL OLDU”

Alifakı Mahallesi Muhtarı Ahmet Yağır, çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Çok memnunuz, bütün köy yolları buradan geçiyor. Çiftçi kullanım yolu da arazi yolu da. Karaçerçili’ye kadar, Simithacılı’ya kadar buradan geçiyorlar. Yolumuz bozuktu, şimdi çok güzel oldu, çok muazzam oldu. Bir gün mücadele ettiler, ellerine kollarına sağlık. Vahap Başkanımıza Alifakı Köyü Muhtarı olarak teşekkür ediyorum, emeği geçenlere de ellerine, kollarına sağlık diyorumdedi.

İlginizi çekebilir

KARS’I SEL VURDU

KARS’I SEL VURDU