Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2021

KORONAVİRÜS NEDENİYLE 96 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanlığının 1 Ağustos’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 251 bin 224 yeni testten 20 bin 890’ı pozitif çıktı. İyileşen hasta sayısı 5 bin 539 olarak açıklandı. Virüs nedeniyle 96 kişi daha hayatını kaybetti. Aşılamada 1. doz Türkiye ortalaması, yüzde 66,11’e ulaştı. Aşılamada Muğla birinci sırada, Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor.

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 1. doz aşılamada yüzde 87,9 aşılama oranıyla Muğla birinciliğini koruyor. Muğla’yı sırasıyla Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, Tekirdağ, İzmir izliyor. Yüzde 39,7 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor. 

Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı haritada, hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın ‘mavi iller’ arasında bulunuyor.

1. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 74,9 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 73,8 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 66,1 ile İstanbul bulunuyor.

KOCA’DAN ‘İRADE VE UYUM’ VURGUSU

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugüne ait veri tablosunu, sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Vaka sayılarındaki yükselişi durduracak olan bizim göstereceğimiz irade ve tedbirlere uyumdur. Aşı olun, kalabalıklardan uzak durun.”