Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2021

CHP’Lİ KARACA YANGIN BÖLGESİNDE: “YANAN YERLERE BETON DİKMEYE KALKARLARSA KARŞILARINDA OLACAĞIZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Güvercinlik koyundaki yangın bölgesine gitti. Karaca, “Bu alanda 2007’de de yangın çıktı. 2007 yılında ‘ağaç dikilecek’ dedikleri yerlere otel diktiler” dedi. Karaca, “Bu yanan yerlere de beton dikmeye kalkarlarsa CHP olarak karşılarında olacağız” diye konuştu.

Orman yangınları nedeniyle iki gündür Muğla’da bulunan Gülizar Biçer Karaca, Güvercinlik’teki yangın bölgesinde bugün bir açıklama yaptı. Aynı bölgede 2007 yılında da yangın çıktığını anımsatan Karaca, şunları söyledi:

“Yangında, bugün olduğu gibi etraftaki ormanlık alan talan edilmişti. Dönemin Turizm Bakanı ‘Burada ağaç dikilecek, ormanlaştırılacak, yapılaşmaya kesinlikle izin verilmeyecek’ demişti. O tarihte dikilen ağaçlar, 3 tane beton ormanı diyebileceğimiz otele dönüştü ve ranta açıldı. Şimdiki yangında Orman Bakanı açıklama yapıyor, ‘Kesinlikle yapılaşmaya açılmayacak, ağaç dikilecek’ diye. 2007 yılında ‘ağaç dikilecek’ dedikleri yerlere otel diktiler. Bu yanan yerleri ağaçlandırmazlarsa, yeniden ormanlaştırmazlarsa, beton dikmeye kalkarlarsa CHP olarak karşılarında olacağız. Onlara bu imkanı vermeyeceğiz. Bu güzelim coğrafyayı betona boğmalarının önünde siper olacağız. Buradan söz veriyoruz; izin vermeyeceğiz.”