Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2021

ÇANKAYA BELEDİYESİ’NDEN YANAN ORMANLAR İÇİN 100 BİN FİDAN 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yanan ormanların nedeniyle yeniden ağaçlandırılması için TEMA Vakfı’na 100 bin fidan bağışlayacaklarını açıkladı.

Alper Taşdelen, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yangınlarla beraber yüreğimiz de yanıyor. Çankaya Belediyesi olarak, yanan bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için 100 bin fidan bağışında bulunacağız. Yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.  

Çankayalılara çağrıda bulunan Taşdelen, şunları söyledi: 

“Sevgili Çankayalıları ve bütün yurttaşlarımızı da TEMA Vakfı’nın kampanyasına katılmaya davet ediyorum. Yaşamı da umudu da hep birlikte yeniden yeşerteceğiz. 

Halkımız ve belediyelerimiz, farklı bölgelerde yaşanan bu felaketi durdurmak, bir an evvel yaraları sarmak için seferber oldu. Yangında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza ve canını hiçe sayarak görevini yaparken hayatını kaybeden itfaiye görevlilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Gönüllü olarak yangın söndürmeye destek verirken canından olan Şahin Akdemir kardeşimize de bu vesileyle rahmet ve yakınlarına sabır diliyorum. Ülke olarak hepsine minnettarız. Yanan ormanlar, içindeki canlılarla birlikte ülkemiz adına büyük bir kayıp. Bu yaraları hep beraber saracağız.”