Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2021

BODRUM’DA YANGIN KABUSU SÜRÜYOR, KÖYLER BOŞALTILIYOR, CENNET GÖKOVA KÜL OLUYOR

MELİS ANTER

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı İçmeler mahallesi ile Milas’ın Beyciler Köyü’nde başlayan yangın durdurulamıyor. Alevler Mazı Köyü sahilindeki turistik tesislere kadar indi, pansiyon ve otelde kalanlar panik ve korku içinde botlara binerek canlarını son anda kurtardılar. Sekiz kişinin yaralandığı belirtildi.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Umurca Mahallesi’nde dün başlayan ve Kumbahçe ile İçmeler mahallelerini tehdit eden ve gece yarısı kontrol altına alınan yangın bugün saat 15:00 sıralarında yeniden başladı. Rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi ile orman ekipleri müdahale etti. Yangın tersanelere 50 metre kala güçlükle önlenebildi. Kontrol altına alınamayan yangında ilk belirlemelere göre 55 hektarlık alan kül oldu.

MAZI KÖYÜ SAHİLİNDE CAN PAZARI YAŞANDI

Alevlerin Gökova’nın cennet tatil beldesi Mazı Köyü sahiline birden ulaşması ile büyük panik yaşandı. Otel ve pansiyonlarda kalan tatilciler eşyalarını alarak Mazı plajına koşarken, alevler de peşlerinden geldi. Tatilciler yatlardan gönderilen zodiak botlara bindirilerek son anda kurtarıldı. İki vatandaşın ayağının kırıldığı, yangına müdahale etmeye çalışan 6 vatandaşın ise yaralandığı belirtildi.

GÖKBEL VE ÇÖKERTME KÖYLERİ BOŞALTILIYOR

Alevlerin Gökova’ya yönelmesi ile birlikte Aşağı Mazı, Yukarı Mazı, Beyciler, Armutçuk ve Çocuk Mezarı mevkisinden sonra Gökbel ve Milas’a bağlı Çökertme köylerinin de boşaltıldığı, köylerin önemli bölümünde karayolunda alevlerin yoğunlaşması nedeniyle yaşayanların deniz yoluyla tahliye edilmeye başlandığı belirtildi. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
* Yangın Görüntüleri
* Yangın Alanından Detay Görüntüler
* Botla Tahliye Edilen Vatandaşın Çektiği Görüntü (Sessiz)
* Vatandaşların Yangını Söndürmesi