Ana Sayfa Gündem 1 Ağustos 2021

BAKIRKÖY BELEDİYESİ, MARMARİS YANGININDAN ETKİLENEN HAYVANLAR İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Bakırköy Belediyesi Arama Kurtarma (BAKUT) ve Veterinerlik Şefliği ekipleri, orman yangınındaki kurtarma çalışmalarına katılmak ve zarar gören hayvanlara tıbbi yardım götürmek için Marmaris’e gitti.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde çıkan yangınlara müdahale etmek için seferber olan kurumlar arasına, Bakırköy Belediyesi de katıldı. BAKUT’a ait bir araçla Marmaris yangın bölgesine ulaşan uzmanlar ve veterinerden oluşan ekip, ilçe merkezindeki hayvanlar için hem gıda malzemesi hem de tedavileri için tıbbi yardım malzemesi götürdü.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, yardımlar hakkında şu açıklamayı yaptı:

“Çok sayıda noktada meydana gelen orman yangınlarını ve yürütülen çalışmaları yakından takip ediyoruz. Yangınlardan fazlasıyla etkilenen vatandaşlarımızın ve özellikle yardımımıza muhtaç olan can dostlarımızın bir an önce yanlarında olmak istedik. Bakırköy Belediyesi hayvan barınağında bulunan tıbbi malzemelerimizi ve veterinerimizi, acil ulaşmamız gereken Marmaris’e seferber ettik. Daha önce ülkemizde yaşanan birçok afette görev alan BAKUT ekibimizi de bu kadroya dahil ederek bir çalışma başlattık. Umarız tüm yangınların etkisi en kısa sürede giderilir ve yaralar bir an önce sarılır. Bakırköy Belediyesi olarak elimizden gelen yardımları sunmaya devam edeceğiz. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”