Ana Sayfa Yurt 1 Ağustos 2021

AKIL VE ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ İÇİN SON BAŞVURULARI ALINIYOR

Çocukların zihinsel gelişimine katkı sunmak için İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılacak Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi’ne son başvurular kabul ediliyor.

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi’nin, çocukların gelişimine katkıda bulunmak, öğrenme becerilerini geliştirmek ve grupla uyumlu çalışma becerilerini artırmak amacıyla hayata geçirdiği Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi, son başvuruları kabul ediyor. İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri bünyesinde faaliyet gösterecek olan atölyede çocuklar hem sosyalleşecek hem de kendilerini geliştirecek. 

ATÖLYE YARIN BAŞLIYOR

Faaliyetlerine başlayacak olan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi’nde çalışmalara katılan ilkokul ve ortaokul öğrencilerine, kurallara uyma, sabır, sorumluluk, saygı, doğruluk, dürüstlük ve yardımlaşma gibi değerleri katmak; stratejik düşünme, grupla uyumlu çalışma, analitik düşünme, dikkat, konsantrasyon, yaratıcılık ve analitik düşünme becerilerini geliştirmek hedefleniyor.

KAYIT İÇİN DE SON GÜN

8 Temmuz’da başvuruları alınmaya başlanan Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi’ne fiziksel ve psikomotor açıdan temel becerileri gerçekleştirebilecek tüm ilk ve orta okul seviyesindeki İzmitli çocuklar katılabiliyor. Çocuklarını akıl ve zeka oyunları atölyesine getirmek isteyen aileler, yarın da izmit.bel.tr adresinden veya 262 318 00 00 (dahili 4704-4705) hatlı telefon numarasını arayarak kayıt yaptırabilecek.