Ana Sayfa Yurt 31 Temmuz 2021

TURGUTLU BELEDİYESİ SPORDA ENGELLERİ KALDIRIYOR

Turgutlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülen “Mutlu Cuma” isimli proje ile sporda engeller kaldırılıyor. Özel gereksinimli çocuklara yönelik spor aktivitelerinin ilki, 7 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
 
Turgutlu Belediyesi, “Mutlu Cuma” projesiyle bu kez özel gereksinimli çocukların yüzünü gülümsetti. Proje kapsamında Cuma günü ilki gerçekleştirilen aktivitede, özel gereksinimli çocukların aileleri de yer aldı. Çocukların kontrollü bir şekilde mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek spor yapılması sağlandı.
 
“Mutlu Cuma” projesinin hayata geçmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “ ‘Mutlu Cuma’ isimli projemizde hem özel gereksinimli çocuklarımızın hem de ailelerimizin rahat bir nefes almalarını, keyifli vakit geçirmelerini hedefledik. Bugün ilki gerçekleşen projemiz oldukça başarılı bir sonuç elde etti. Bundan dolayı çok mutluyum. Bu projeye kıymet veriyor, yanlarında oluyoruz. Özel gereksinimli çocuklarımızın sosyal yaşama aktif olarak katılma konusundaki sıkıntılarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarımız ve projelerimiz artarak devam edecek. Bu projenin hazırlanmasında ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.