Ana Sayfa Yurt 31 Temmuz 2021

MERSİN BÜYÜKŞEHİR İTFAİYE EKİPLERİ CANLA BAŞLA GÖREV BAŞINDA

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Aydıncık, Bozyazı ve Silifke’de başlayan orman yangınlarında tüm birimleri ile seferber oldu. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi ekipleri yangının ilk anından itibaren bütün yangın bölgelerinde müdahalelerini sürdürürken, çevre illerden gelen itfaiye ekipleri de yangının söndürülmesi için canla başla çalışıyor.

Mersin’de 3 gün önce başlayan orman yangını kısa sürede Aydıncık, Bozyazı ve Silifke’nin birçok bölgelerine yayıldı. Havadan ve karadan devam eden yangın söndürme çalışmalarında Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri aralıksız bir şekilde görev aldı. Yangın bölgesine yakın kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların tahliye edilmesini sağlayan ekipler, yangının bir an önce kontrol altına alınıp söndürülmesi için de bölgedeki farklı noktalarda çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi, yangına 13 itfaiye aracı ve 17 tankerle müdahale ediyor.

Karaman’dan 2, Hatay’dan 3, Niğde’den 3, Ankara’dan 3, Konya’dan 2 itfaiye aracı olmak üzere bölgeye destek amacıuyla gönderilen toplam 13 araç da yangın söndürme çalışmalarına destek veriyor.

KADINLAR, DUMANLAR YÜKSELEN ORMANDAN HÜZÜNLÜ BAKIŞLARINI AYIRAMADI

Silifke ilçesi Işıklı Mahallesi Kayabaşı yaylasında çıkan yangın, Hatay itfaiye ekiplerinin de desteği ile söndürüldü. Yangın söndürme çalışmalarına yaylada yaşayan bazı vatandaşlar gönüllü olarak destek verirken, yaylanın kadın sakinleri de çalışmanın yapıldığı ormanlık alandan göğe yükselen dumandan hüzünlü gözlerini ayıramadı.

VATANDAŞLARIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMETİMİZİ VERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Ekip arkadaşları ile birlikte en son Silifke İlçesi Hırmanlı Mahallesi Kemer Mevkii’ndeki yangında görev alan Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi personeli Yakup Yaldız, “Canla başla mücadele ediyoruz. Gerek ekipçe, gerek bütün koordinasyon olarak elimizden gelenin en iyisini yaparak vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmetimizi vermeye çalışıyoruz. İnşallah tez zamanda kurtuluruz ülkece. Elimizden geldiğince yangınlara müdahale etmeye çalışıyoruz. Sağ olsun vatandaşlarla beraber ekibimizce söndürmeye çalıştık. Başarılı olduk. Burayı tamamladık artık diğer mevkilere geçeceğiz“ dedi.

“BİTMEDEN GİTMEYECEĞİZ”

Mersin’de çıkan orman yangınlarının bir an önce söndürülmesi için Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden bölgeye desteğe gelen İtfaiye Dairesi personeli Ali Şengül de  “Yangınlar sönene kadar buradayız. Bitmeden gitmeyeceğiz. Bir an önce bitirmeye çalışıyoruz. Elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diye konuştu.