Ana Sayfa Gündem 31 Temmuz 2021

KILIÇDAROĞLU’NDAN KONYA AÇIKLAMASI: “EN KIYMETLİ VARLIĞIMIZ TÜRK, KÜRT KARDEŞLİĞİDİR”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’nın Meram ilçesinde 7 yurttaşın öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin, “Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede” diyerek tespitlerin paylaşılacağını söyledi. Kardeşlik vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, “En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde Konya Meram’da geçimini hayvancılıkla sağlayan Dedeoğlu ailesinden 7 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 

“KARDEŞÇE YAŞADIK VE YAŞAYACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu’nun saldırıyla ilgili açıklaması şöyle: 

“Konya’dan korkunç bir katliam haberi aldık. Konu çok hassas olduğu için, detaylar netleşmeden konuşmak istemedim. Abdüllatif Şener Bey’in başkanlığındaki heyetimiz bölgede. Tespitler paylaşılacaktır. Yine de ileride olabilecek yeni provokasyonlarla ilgili düşüncelerimi paylaşayım.

En kıymetli varlığımız Türk-Kürt kardeşliğidir. Ülkemizin çok yükü var biliyorum; kardeş olanların beli bükülür, gönlü bükülmez. Kendini derin devlet olarak görme gafletine düşen çetelere sesleniyorum: Halkımızın kardeşliğini bozma çabanıza kesinlikle izin vermeyeceğiz!

Bu ülkenin geleceği için mücadele edecek milyonlarca Kuvay-i Milliyeci, vatansever var. Bu ülkeyi sokakta bulmadık biz. Bu iktidar da yolcudur! Ancak devletimiz bakidir ve devletimizi tüm kurumlarıyla birlikte yeniden ayağa kaldıracağız. Kardeşçe yaşadık ve yaşayacağız.”